Hetedhéthatár | A Kecskeméti Animációs Filmfesztivál díjazottai

Kultúra, művészet

A Kecskeméti Animációs Filmfesztivál díjazottai

Tizennegyedik alkalommal rendezték meg a legnagyobb és legrégebbi hazai animációs fesztivált, a Kecskeméti Animációs Filmfesztivált 2019. június 19. és 23. között. A fesztivál részét képezte a 11. Európai Animációs Játékfilm és TV-film fesztivál. Az eseményen több mint 300 film volt látható nyolc helyszínen, emellett számos kiállítás, mesterkurzus, könyvbemutató és egyéb szakmai program várta az érdeklődőket – köztük a pécsi rajzfilmgyártás, a pécsi stúdió 40 éves történetét bemutató kiállítás.

 

A 11. Európai Animációs Játékfilm és TV-film fesztivál díjazottai

Kecskemét város díja
MEDVEVILÁG SZICÍLIÁBAN / THE BEAR’S FAMOUS INVASION – Rendező: Lorenzo MATTOTTI

A legjobb egész estés játékfilm
A KENYÉRKERESŐ / THE BREADWINNER – Rendező: Nora TWOMEY

A legjobb TV-speciál
A zsűri megosztva adta a díjat a következő két filmnek:
A BANDITA PATKÁNY / THE HIGHWAY RAT – Rendező: Jeroen JASPAERT
MIMI ÉS LISA – A KARÁCSONY FÉNYE / MIMI & LISA – CHRISTMAS LIGHTS MYSTERY – Rendező: Ivana SEBESTOVÁ, Katarína KEREKESOVÁ

A legjobb televíziós sorozat
VITELLO UNDI BARÁTNŐJE / VITELLO GETS A LUCKY GIRLFRIEND – Rendező: Dorte BENGTSON

Az Országos diákzsűri díja:
MICSODA POMPÁS TORTA! / THIS MAGNIFICENT CAKE! – Rendező: Marc James ROELS, Emma DE SWAEF

 

A 14. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál díjazottai

A fesztivál nagydíja
SZEZON UTÁN / OFF SEASON – Rendező: LÁNG Orsolya

Kategóriadíjak

A legjobb egész estés játékfilm
RUBEN BRANDT, A GYŰJTŐ / RUBEN BRANDT, COLLECTOR – Rendező: Milorad Krstić

A legjobb rövidfilm
BELA – Rendező: Tóth Roland

A legjobb televíziós sorozat
A zsűri megosztva adta a díjat a következő két filmnek:
CIGÁNYMESÉK – RIZA ÉJSZAKÁJA / GYPSY TALES – RIZA’S NIGHT – Rendező: TÓTH-PÓCS Roland
KIPPKOPP A HÓBAN /KIPPKOPP IN THE SNOW – Rendező: FABÓK Szilvia, MIKORI Tama

A legjobb alkalmazott animáció
COMEDY CENTRAL PIXEL IDENTS – Rendező: MENDREI Miklós

A legjobb diákfilm
JAQUES ÁMOKFUTÁSA AVAGY MIKOR VESZÍTJÜK EL BIZALMUNKAT ÖNMAGUNKKAL SZEMBEN / JAQUES RAMPAGE OR WHEN DO WE LOSE OUR SELF-CONFIDENCE – Rendező: HORESNYI Máté

 

Különdíjak

A legjobb elsőfilmért
SZIMBIÓZIS / SYMBIOSIS – Rendező: ANDRASEV Nadja

A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért
REMAKE – Rendező: KLINGL Béla

A legjobb forgatókönyvért
VÁROSI LEGENDÁK – AZ EMBERI TEST / URBAN LEGENDS – THE HUMAN BODY – Rendező: GLASER Kati

A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS CO. – Rendező: MOLNÁR Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK – Rendező: BUCSI Réka

Dicsérő oklevél
APAPARA / FATHERFREAKOUT – Rendező: CSONT Zsombor
IRJÁM ÉS JONIBE / IRJAM AND JONIBE – Rendező: ROFUSZ Kinga
PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS – Rendező: MOLNÁR Luca Anna, VERHÓCZKI Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok díja
SZIMBIÓZIS / SYMBIOSIS – Rendező: ANDRASEV Nadja

A Magyar Filmkritikusok dicsérő oklevele
SZEZON UTÁN / OFF SEASON – Rendező: LÁNG Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK / MERMAIDS AND RHINOS – Rendező: TRAUB Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS / SYMBIOSIS – Rendező: ANDRASEV Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ / THE BREADWINNER – Rendező: Nora TWOMEY

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN / KIPPKOPP IN THE SNOW – Rendező: FABÓK Szilvia, MIKORI Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
PAPP Attila: Teremtés gyakorlatban (Bucsi Réka: Solar Walk)
HARANGOZÓ Ádám: Szerelmes tumor (Tóth Luca: Lidérc úr)
BETHLENFALVY Péter: Közel a tengerhez (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)

 

 

A pécsi animációkészítés negyvenéves történetét bemutató kiállítás (Fotó: Rózsa Tímea)

Fesztivál nagydíj:
Láng Orsolya – Szezon után

Legjobb egészestés játékfilm:
Ruben Brandt, a gyűjtő Rendező:Milorad Krstić

A legjobb televíziós sorozat
A zsűri megosztva adta a díjat a következő két filmnek:
CIGÁNYMESÉK – RIZA ÉJSZAKÁJA – Rendező: TÓTH-PÓCS Roland

A legjobb televíziós sorozat
A zsűri megosztva adta a díjat a következő két filmnek:
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: FABÓK Szilvia, MIKORI Tama

A legjobb diákfilm
JAQUES ÁMOKFUTÁSA AVAGY MIKOR VESZÍTJÜK EL BIZALMUNKAT ÖNMAGUNKKAL SZEMBEN – Rendező: HORESNYI Máté

A legjobb elsőfilmért: SZIMBIÓZIS / SYMBIOSIS – Rendező: ANDRASEV Nadja

Print Friendly, PDF & Email

Hozzászólások

Nincs hozzászólás ehhez: “A Kecskeméti Animációs Filmfesztivál díjazottai”



Szóljon hozzá!



Archívum

Hirdetés