Jó Ember Díj
2012

Dalosné Tóth Zsuzsanna kapta a Jó Ember Díjat

A 2012. évi díjátadás április 28-án szombaton került megrendezésre, a pécsváradi vár emeleti dísztermében. A díjátadást követően a résztvevők a korábbi évek hagyományainak megfelelően ebben az évben is felmentek a Zengőre, hogy a bánáti bazsarózsák társaságában köszöntsék a díjazottat, együtt emlékezzenek a díj névadójára. A Jó Ember Díjat, Judit Hagner Németországban élő magyar szobrászművész alkotását, 2012-ben Dalosné Tóth Zsuzsanna kapta.




Dalosné Tóth Zsuzsanna 1954-ben született Budapesten. Diplomáját a Bessenyei György Tanárképző Főiskolán szerezte történelem-orosz szakon 1977-ben. 2001-ig általános iskolákban tanított. Felnőttfejjel kezdte továbbképezni magát, megtanult angolul, majd 2000-ben megszerezte második diplomáját az ELTE Tanárképző Főiskolai kar Könyvtár szakán. 2001-től a Kós Károly Középiskolai Kollégiumban nevelőtanár és szabadidő szervező tanár. Két gyermeket nevelt fel.

Egész életében a gyermekek életének megkönnyítésén dolgozott, pályaválasztási tanácsokat adott, általános iskolai tanításuk mellett támogatta továbbtanulásukat, illetve iskolán kívüli problémáik megoldásában is segédkezett.

Tanítványaival, pártfogoltjaival nem szakadt meg a kapcsolat általános iskolai tanulmányaik befejezésekor, rendszeresen találkozik velük, tanácsokkal látja el őket. Többen is részt vesznek az Egyesületi tevékenységben.

Tanári pályája kezdetétől szervezett szabadidős tevékenységeket: színház- és múzeumlátogatásokat, nyári táborokat. 1997-ben kezdett önálló táborszervezésbe, nem csak saját tanítványai, hanem rászoruló gyermekek számára. Azóta közel 1800 hátrányos helyzetű gyermeket táboroztatott az általa szervezett csapat, akik 2005-ben megalapították a MINYATA Egyesületet. Az Egyesület még alapítása évében elnyerte a közhasznú fokozatot a Fővárosi Bíróságtól. Az Egyesület missziója a gyermekek életminőségének javítása. Projektjei a támogatottak társadalmi integrációját célozzák, önkéntesei intenzív értékátadással, alternatív életutak bemutatásával válnak a gyerekek példaképévé. A programok emellett anyagi támogatást is jelentenek a családok, illetve a gyerekeket küldő partnerszervezetek (nevelőotthonok, általános iskolák) számára, hiszen a programokban való részvétel minimális, vagy semmilyen anyagi terhet nem jelent számukra.

Mindezt fáradhatatlan forrásteremtő munkájával, támogatók folyamatos keresésével és hatékony adományszervezési tevékenységével érhette el. Az évek során az Egyesület éves költségvetését megháromszorozta, így lehetővé vált az első projekt (nyári tábor hátrányos helyzetű gyerekeknek) létszámának növelése, majd egy második projekt (térítésmentes színház- és múzeumlátogatás) elindítása. Az Egyesület önkéntesei továbbá létrehoztak és üzemeltetnek egy honlapot, mely segítségével a költségvetés átláthatóvá és ellenőrizhetővé válik, a támogatók ellenőrizhetik adományaik útját, ugyanakkor kommunikációs felületet biztosít a támogatottak és önkéntesek számára is. 2009 óta évközi eseményekkel bővült tevékenységünk, egy-egy napos programokat szervezünk a gyerekeknek (az Egyesület „születésnapján”, illetve karácsony előtt, karácsonyfadíszeket készítünk, illetve fákat adományozunk kőrházak gyerekosztályainak és rászoruló családoknak)

Az Egyesület önkénteseinek létszáma 2008 decemberére meghaladta a 30 főt, az ő összefogásuk, a kommunikáció folyamatos fenntartása, motiválásuk és munkájuk ellenőrzése szintén nem kis feladat, az Egyesület elnökeként azonban ezzel is megbirkózik évről-évre.

2008-ban diagnosztizálták súlyos betegségét, ezért a műtétek és a gyógyszeres kezelés idejére felfüggesztette civil tevékenységét. Munkájából nyugdíjazták, így most már minden idejét a hátrányos helyzetű gyermekek életének jobbá tételére fordíthatja.

2005-ben a Köz szolgálatáért érdemjel ezüst fokozatával, majd 2009-ben az Oktatási- és Kulturális miniszter Teleki Blanka díjjal tüntette ki, mely díjat évről-évre az „esélyt teremtő pedagógusoknak” adnak át.

Dalosné Tóth Zsuzsannának a felmerülő akadályok, az érdektelenség, a támogatottak közönye és időnkénti ellenállása sosem szegték kedvét, mindig megújuló erővel volt képes folytatni, illetve újrakezdeni a munkát, az Egyesület tagjainak és önkénteseinek állandó példát mutatva, hogy a tábor az egyre szűkülő források ellenére megvalósulhasson. Hihetetlen energiája, tettrekészsége állandó motivációs tényezőt jelent.

Videófelvétel a díjátadó ünnepségről




Előző oldal - Vissza a kezdőlapra

Káplár László Emlékére Kulturális Alapítvány
Székhely: Kozármisleny, Mikszáth K. u. 24. 7761
Adószám: 18326859-1-02  -  Bankszámlaszám: 50800104-11096568
Baranya Megyei Bíróság nyilvántartási száma: 1532
A Baranya Megyei Bíróság Pk.60.159/2005/6. számú határozatával a közhasznú fokozatot bejegyezte
Alapító: L. Csépányi Katalin
A honlapot szerkesztette: Komlós Attila
www.hetedhethatar.hu