Portrék
A Hetedhéthatár szerzői az Iparos Kisvendéglő kerthelyiségében és Videcz Ferenc kertjében 2004 nyarán.
A Hetedhéthatár szerzői az Iparos Kisvendéglő kerthelyiségében és Videcz Ferenc kertjében 2004 nyarán.
– Ébresztő, „főnök”, az úr le szeretne ülni – szólt rá a jóképű fiatalember a busz hátsó négy ülésén alvó, foltos farmeres borostásarcúra. Az felült és szótlanul kinézett az ablakon, majd a sarokba húzódva tovább aludt. Mellém befészkelődött még egy fiatal pár is. A busz csigalassúsággal cammogott a fennsíkon, parlagon hagyott földek között, majd megállt. Minden kis faluban és megállóhelyen.
Éppen a legjobbkor érkeztél öcsi, mert tegnap egy büdös szót nem cserélhettünk volna. Itt volt Emesével az egész kupec perepputtya, aztán a húgom a sógival, a Margit lányom a Lalával ésatöbbi kapa-kasza-kerülő; úgy megviseltek, mint Tulipán Pityut az ecencivás.
Utálom az őszt. De ősz van.
S szomorúság az arcokon.
Hol az Isten, ki fényt, színeket,
Kicsit előbbre ugorva az időben, az 1941-es gimnáziumi tanév végének közeledtével, a már IV. osztályos Samuka három tárgyból is bukásra állott – ami ha bekövetkezik, évismétlést jelentett volna.
A három balti állam közül a középső a 2,4 millió lakosú, 65 ezer négyzetkilométer területű Lettország. Az ország területe sokáig Livónia néven volt ismert, a 13. századtól a német Kard Testvériség befolyása alatt állt, majd a 18. és a 19. század során Oroszország hajtotta uralma alá. 1918 és 1940 között független volt, majd 1991-ig a Szovjetunió része, 2004. május 1. óta az EU tagja. Az ország sok érdekessége közül egy lovagvárat és egy barokk kastélyt keresünk fel, majd ellátogatunk a fővárosba, Rigába.
Ausztriától Venezueláig vesznek részt a Budapesten megrendezésre kerülő Európai Senior Munkaügyi Bírák 12. találkozóján – tudtuk meg azon a sajtóbeszélgetésen amelyet Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság és az OIT hivatalának elnöke tartott, Michael Koch, a svédországi és Steven Adler, az izraeli Nemzeti Munkaügyi Bíróságok elnökei társaságában.
Barangoltam kicsit életében… Góg János sokoldalú egyéniség s tősgyökeres csongrádi. Ezalatt nemcsak a megyét, hanem a várost is értem. Szinte mindene Csongrádhoz fűzi és köti: iskolák, család, munka, érdeklődési terület, vállalkozás… Nevezhetem lokálpatriótának?
A magyartanítás nagyasszonyát: Kövesi Józsefné Ica nénit búcsúztattuk először, aki 58 évig tanított Mohácson. Nagyszerű tanár volt. Részt vett kísérleti modellek kidolgozásában, melyekkel a különböző humán tantárgyak tudnivalóit fogta egységbe. Írt módszertani tanulmányokat és tankönyvet. Anyanyelvi kört, színjátszó csoportot, irodalmi színpadot, klubot vezetett.
A kolozsvári főtérről a rövid Corvin utcán áthaladva emeletes, XV. századi palotán akadt meg tekintetünk. Tulajdonosa, Méhffi Jakab szőlősgazda látta vendégül pár napra a városon átutazó Szilágyi Erzsébetet. Mátyás 1467-ben adómentességgel viszonozta a szíves vendéglátást. A gótikus kapu mellett 2 bronz tábla van a falon.
Impresszum | Facebook | Soundcloud | RSS | Hoszt: Infocsoport | WEB: Netmester Produkció | Copyright © 2024 | WordPress Theme by MH Themes