
Hat ország tizenegy fotográfusa elhatározta, hogy szövetséget hoz létre kiállító fotóművészek számára. Az elhatározást tett követte. Tavaly Ausztriában került sor első közös kiállításukra, ezen két magyar résztvevő volt: Gyarmati Csaba és Tám László.
Tám Lászlóval, lapunk fotórovatának készítőjével képei előtt a Ferencvárosi Pincegalériában beszélgettünk.
Hány kép van kiállítva összesen, és a te három alkotásodnak mi a címe?
Összesen 29 alkotás található itt. Kettővel gyarapodott a résztvevők száma: Magyarországról Szabó Bélával és Szlovákiából Nagy Tivadarral. Rövidesen még egy új művész jön közénk: Romániából (Erdélyből) Hlavaty Kálmán. Képeim címei: Anyám, Apám emlékére és Erdő szellemei. Mindegyik nagyon kedves számomra.
Mik a terveitek? Miből fedezitek a kiállítás költségeit?
Azt tervezzük, hogy minden évben más országban hozunk létre a mostanihoz hasonló kiállítást. 100 euró tagdíjat állapítottunk meg, ha ebből marad pénzünk, szeretnénk egy háromnyelvű katalógust megjelentetni a kiállított fotókról. Csoportosulásunk neve European Photogroup of and Perfomance, rövidítve EPHAP.

Szóljon hozzá!