Élőhelyrehabilitáció a Duna-Dráva Nemzeti Parkban

Megindult a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság működési területén tervezett élőhelyrehabilitációs beavatkozások előkészítése. A programot a  DDNPI a Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) forrásaiból elnyert pályázata finanszírozza. Az előkészítés részeként a szükséges felmérések, tervek, hatósági engedélyek és elemzések készülnek el, valamint közbeszerzési szakértő állítja össze a megvalósítás elindítását megelőzően lefolytatandó közbeszerzési eljárás dokumentációját. A kivitelezésre az előkészítő munkarészek és pályázat lezártát követően, második fordulós KEOP konstrukció keretében kerít sort a nemzeti park igazgatóság, 2011 évtől több éven keresztül.

A DDNPI területén tervezett élőhelyrehabilitációs beavatkozások célja egyrészt vizes és vízi élőhelyek állapotának javítása, természeti értékekben gazdag mocsárrét és időszakos vízállások mozaikjának visszaállítása, a vizes élőhelyekhez kötődő védett fajok populációinak nagyságának növelése. Másrészt szükség van az értékes társulásokat fenyegető invazív fásszárú állományok visszaszorítására, cserjések borításának csökkentésére. A barlangokhoz kapcsolódó beavatkozások a védett geológiai értékek állagának és a denevér-élőhelyeknek a védelmét szolgálják.
Projektazonosító: KEOP-7.3.1.2-09-2009/0001
Projektköltség (előkészítés): 17.029.444,- Ft
Támogatás (előkészítés): 12.977.170,- Ft

Legyen Ön az első hozzászóló!

Szóljon hozzá!

Az Ön e-mail címe nem kerül nyilvánosságra.


*


Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .