Hajnali buszok

 

Ma hajnalban, még sötétben
ébredtem, meghallottam
távolból az induló buszok
zaját, és hálával gondoltam
a reggelek mentőangyalaira,
a névtelen buszsofőrökre, akik
évtizedeken át megvártak nagy
rohanásaimban, még azokra is,
akik rendszeresen otthagytak a
megállókban. Míg hallgattam,
hogyan duruzsolnak a buszok
az Üllői úton, meg az Adyendrén,
itt, egészen közel, szépen, csendben
megérkezett a reggel, madárdallal
és napsugarakkal köszönt nekem.

 

 

Legyen Ön az első hozzászóló!

Szóljon hozzá!

Az Ön e-mail címe nem kerül nyilvánosságra.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.