Filmbemutató, díjátadó és divatgála • Hetedhéthatár

Kultúra, művészet

Filmbemutató, díjátadó és divatgála

Egy nem szokványos élethelyzet, amit meg kell oldani

Min mennek keresztül azok a nők, akiknek emlőrák miatt részben vagy egészében el kell távolítaniuk a mellüket? Hogyan élik meg mindezt a családtagok, elsősorban a férj vagy az élettárs? Hogyan hat egy ilyen műtét a pár szexuális életére? Elég erős tud-e lenni két ember között az érzelmi kötelék, hogy mindezek után is együtt maradjanak? Erről szól az Apolka című film, amely olyan módon közelíti meg az emlőrák témáját, ahogy ezt eddig kevesen tették. A filmről, amelynek rendhagyó bemutatója 2012. szeptember 30-án volt, Pozsgai Zsolt író-rendező mesélt 2013. január 26-án.


A film története

Tóth Auguszta (j)

Apolka egy hatvanas évei elején járó nő. Negyven éves házassága volt és van férjével, Gáborral, akivel hol külön élnek, hol együtt. Lánya és veje egy házban élnek vele, és megszokták, hogy Apolka néha eltűnik hosszabb időre, dolgozik, csavarog a világban. Egy nagytakarítás alkalmával azonban Apolka könyvespolcáról a földre hull egy onkológiai értesítő: „Az Ön szervezetében rákos daganatot találtunk. Kérem, fáradjon be az eltávolító műtét és a kezelés részleteinek egyeztetése végett!” Innen indul a történet: egy nem szokványos élethelyzet, amit meg kell oldani.

A filmben nagy hangsúlyt kap a család ábrázolása, a generációk együttélése, és az, hogy a betegség megjelenése milyen változásokat okoz az életükben. És ami az alkotás egyik központi problémája: a szexualitás és az emlőrák viszonya, a daganat és a mell eltávolítása utáni szexuális élet, az új helyzet elfogadása a partner részéről. Mindehhez remek színészeket sikerült megnyerni: Moór Marianna a főszereplő, férjét Koncz Gábor alakítja. A filmbeli Apolka lánya Tóth Auguszta, férje Lux Ádám.

Divatgála

A film rövidített, 27 perces díszbemutatóját egy rendhagyó nagysikerű divatgála koronázta meg, ahol jelen volt a film főszereplője is. 16, az emlőrákkal győztes harcot vívó hölgy mutatott be szebbnél szebb fehérnemű és ruhakölteményt a Sofitel zsúfolt báltermében szombat délután. A hölgyek öltözetét az ország 16 sikeres tervezője álmodta meg, többek között: Herczeg Zoli, Léber Barbara, Benes Anita, Nagy Orsi, Héjja János, Tóth Bori, Makány Márta.

A rendezvényt az ANITA Hungária által kiírt alkotói pályázat eredményhirdetése és díjátadója zárta, a nyerteseknek a díjakat Vámos Magda, a Magyar Divatszövetség elnöke nyújtotta át.

Fotók: Lantai József


Hozzászólások



Archívum

Partnereink

Hozzászólások

DISQUS