Az egészségüggyel foglalkozó gazdasági szakemberek egyik legjelentősebb kétnapos konferenciájára kerül sor június 15-én és 16-án Budapesten, az IME, az egészségügyi vezetők szaklapja és a (META) Magyar Egészség-gazdaságtani Társaság szervezésében.
A 2016. évi konferencia szekciói:
Első nap, június 15.
Plenáris előadások
Egészségpolitika
Ellátásszervezés
Második nap, június 16.
(párhuzamos) HTA
Népegészségügy
Finanszirozás
Onkológia
Egészségpolitika
Kerekasztal – A tételes finanszírozás jelene és jövője
A plenáris előadások közül kiemelt érdeklődés kísérheti Professzor emerita DsC. Csath Magdolna Makrogazdasági helyzetkép versenyképesség, és Dr. Mikola Bálint a Magán Gyógyszerészek Társaságának elnökének Gyógyszerellátás-Helyzetkép előadását.
A többi előadás bizonyára érinti a közelmúlt legfontosabb egészséggazdasági kérdéseit, a béremelésekről történt megállapodást, az újkorházak létrehozását, a házi orvosi rendszer átalakítását.
Mikola Bálinttal, aki 25 éve áll a Magángyógyszerészek Országos Szövetségének élén, a gyógyszerellátás legfontosabb kérdéseiről beszélgettünk.
Elnök Úr! Több, vagy kevesebb gyógyszer fogy?
A nemzetközi tanulmányok előre vetítik a gyógyszerpiac folyamatos és dinamikus növekedését. Ugyanakkor a felmérések évente 870 millió USD-re kalkulálják az indokolatlan vagy nem megfelelő gyógyszer-alkalmazással és a betegek terápiás együttműködésének hiányával keletkező elkerülhető költségeket hazánkban.
Mi a teendő az egészségnyereség növelése és költségkímélés érdekében?
Szükséges az alapellátásban az orvos, a gyógyszerész és a beteg szoros információtechnológiai eszközökkel támogatott együttműködése. Figyelmet kell fordítani a változó és bővülő gyógyszerpaletta helyes terápiás alkalmazására.
Hozzászólások