Szép évszakok leszünk

 

Dr. Balipap Ferenc sírja a gyulaji temetőben

éled zöldjében a táj
tavaszodni muszáj
hiába dől alá az ég
újondul a játék
ha roppant fenség ledúlt
még feltámadhatunk
nem vég az ha elveszünk
szép évszakok leszünk
belevájnak a földbe
átváltozunk zöldre
hajtunk lombot virágot
hajlamot hű imához
kicsi falunk közepén
éltető sír-televény

 

(kelt 1998. április 10. nagypéntek estéjén, Dombóváron)

 

Legyen Ön az első hozzászóló!

Szóljon hozzá!

Az Ön e-mail címe nem kerül nyilvánosságra.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.