Egy fűzfa emlékezetére

 

Ablakom előtt egy hatalmas ent állt,
huszonöt éves fűzfa, megannyi ága-boga
egészen a hatodik emeletig felért, társam
volt a házban, ahol laktam kilenc éven át.
Emlékszem, számtalanszor odamentem
hozzá, ha öröm, vagy bánat ért, arcomat
a fa kérgéhez szorítva átöleltem, és a fában
suhanó élet mintha átsugárzott volna belém,
megnyugtató közelsége úgy hatott rám.
Ma is, ha arra kerülök valamiért, szemem
pásztázza a kis parkot, ahol egykor a fa állott,
de már csak hűlt helyét találom a fának, mert
kivágták valamiért. Többé nem ad árnyékot, nem
védi meg zajtól, tűző naptól a földszinti lakókat,
lombjai között nem lelnek menedékre a madarak.
Ó, jaj, az én entemhez többé nem írhatok már
verset, az öreg fűzfa rég odalett! Képem sincs
róla, ami megőrzi, csupán az emlékezet.

 

2021 09 22

 

Legyen Ön az első hozzászóló!

Szóljon hozzá!

Az Ön e-mail címe nem kerül nyilvánosságra.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.