Minden évben július 1-jén ünnepeljük Semmelweis Ignác, a gyermekágyi láz gyógymódja feltalálójának születésnapját, ami egyben a magyar egészségügy legnagyobb ünnepe.

Az anyák megmentőjének 197. születésnapját nemcsak megemlékezésekkel ünneplik, hanem országszerte elismeréseket adnak át az egészségügy dolgozóinak: a Semmelweis Nap alkalmából és köszönik meg egész éves munkájukat. 2011-től kezdődően a kormány július 1-jét az egészségügyben dolgozók számára munkaszüneti nappá nyilvánította.
Budapesten, a Vigadóban tartott ünnepi beszédében a díjak átadása előtt Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár a következőket mondta: „Ezen a napon meg kell állni egy kicsit és köszönteni azokat, akik a kiválók között is a legkiválóbbak”. Köszöntőjében az államtitkár rámutatott: Magyarországon csökken a kórházi fertőzések száma, a kórházak döntő része megújult, több mint 500 milliárd forint jutott az egészségügyi rendszer fejlesztésére az elmúlt években, miközben az azt megelőző 18 évben összesen csupán 200 milliárd. Kiemelte: mindannyiunk számára példa Semmelweis Ignác, akit élete, tevékenysége során sokszor támadtak, mégis kitartással végezte munkáját.
Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár és Mészáros János egészségügyi koordinációért felelős helyettes államtitkár a szakminiszter nevében Semmelweis Napi elismeréseket adott át.
Az egészségügy területén végzett kivételesen magas színvonalú, példaértékű szakmai és tudományos munkája elismeréseként Semmelweis-díjban részesült: Prof. Dr. Forster Tamás, a Szegedi Tudományegyetem, Általános Orvostudományi Kar II. sz. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ igazgatója, tanszékvezető egyetemi tanár; Prof. Dr. Polgár Péter, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház osztályvezető főorvosa, intézményvezetője; Prof. Dr. Schmidt Péter, a győri Gyermek-háziorvosi Rendelő gyermekgyógyász főorvosa, az orvostudomány kandidátusa, egyetemi magántanár; Prof. Dr. Szél Ágoston, a Semmelweis Egyetem rektora.
Az egészségügyi ellátás fejlesztése érdekében végzett szakmai munkája, kimagasló teljesítménye elismeréseként Batthyány-Strattmann László-díjban részesültek többek között Dr. Farkas László, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Urológiai Klinika egyetemi tanára; és Prof. Dr. Kosztolányi György, a Pécsi Tudományegyetem Orvosi Genetikai és Gyermek fejlődéstani Intézet professor emeritusa.
Átadásra kerültek még Pro Sanitate díjak, Miniszteri Elismerő Oklevelek és Csoportos Miniszteri Elismerő Oklevelek.

Szóljon hozzá!