Pécsi orvosprofesszorok Batthyány-Strattmann László-díjat kaptak

Minden évben július 1-jén ünnepeljük Semmelweis Ignác, a gyermekágyi láz gyógymódja feltalálójának születésnapját, ami egyben a magyar egészségügy legnagyobb ünnepe.

A Batthyány-Strattmann László-díj plakettje (Kép forrása: Wikipédia)
A Batthyány-Strattmann László-díj plakettje (Kép forrása: Wikipédia)

Az anyák megmentőjének 197. születésnapját nemcsak megemlékezésekkel ünneplik, hanem országszerte elismeréseket adnak át az egészségügy dolgozóinak: a Semmelweis Nap alkalmából és köszönik meg egész éves munkájukat. 2011-től kezdődően a kormány július 1-jét az egészségügyben dolgozók számára munkaszüneti nappá nyilvánította.

Budapesten, a Vigadóban tartott ünnepi beszédében a díjak átadása előtt Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár a következőket mondta: „Ezen a napon meg kell állni egy kicsit és köszönteni azokat, akik a kiválók között is a legkiválóbbak”. Köszöntőjében az államtitkár rámutatott: Magyarországon csökken a kórházi fertőzések száma, a kórházak döntő része megújult, több mint 500 milliárd forint jutott az egészségügyi rendszer fejlesztésére az elmúlt években, miközben az azt megelőző 18 évben összesen csupán 200 milliárd. Kiemelte: mindannyiunk számára példa Semmelweis Ignác, akit élete, tevékenysége során sokszor támadtak, mégis kitartással végezte munkáját.

 

Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár és Mészáros János egészségügyi koordinációért felelős helyettes államtitkár a szakminiszter nevében Semmelweis Napi elismeréseket adott át.

Az egészségügy területén végzett kivételesen magas színvonalú, példaértékű szakmai és tudományos munkája elismeréseként Semmelweis-díjban részesült: Prof. Dr. Forster Tamás, a Szegedi Tudományegyetem, Általános Orvostudományi Kar II. sz. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ igazgatója, tanszékvezető egyetemi tanár; Prof. Dr. Polgár Péter, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház osztályvezető főorvosa, intézményvezetője; Prof. Dr. Schmidt Péter, a győri Gyermek-háziorvosi Rendelő gyermekgyógyász főorvosa, az orvostudomány kandidátusa, egyetemi magántanár; Prof. Dr. Szél Ágoston, a Semmelweis Egyetem rektora.

Az egészségügyi ellátás fejlesztése érdekében végzett szakmai munkája, kimagasló teljesítménye elismeréseként Batthyány-Strattmann László-díjban részesültek többek között Dr. Farkas László, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Urológiai Klinika egyetemi tanára; és Prof. Dr. Kosztolányi György, a Pécsi Tudományegyetem Orvosi Genetikai és Gyermek fejlődéstani Intézet professor emeritusa.

Átadásra kerültek még Pro Sanitate díjak, Miniszteri Elismerő Oklevelek és Csoportos Miniszteri Elismerő Oklevelek.

Legyen Ön az első hozzászóló!

Szóljon hozzá!

Az Ön e-mail címe nem kerül nyilvánosságra.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.