Sor(s) / A kívülállóknak

 

Sorban állva szép vagy ember,
sorsod sorok közé rendel.
Sorok között boldog leszel.
Pénzen boldogságot veszel.
Sorban állva szép vagy ember,
egyedi arc ide nem kell!
Sablon arcon sablon mosoly,
gyönyörűvé így változol.
Sorban állva szép az ember,
sorsot sorban állva rendel.
Sablon otthon, sablon élet,
és a nyomor semmivé lesz!
Sorba állj be szépen ember,
nézz magadra sablon szemmel!
Látod már hogy ostoba vagy,
ha egyedinek tartod magad?
Látod már, hogy minden igaz?
Fájdalmadra nincsen vigasz.
Állj hát be a sorba némán,
botorkálnál úgyis bénán!
Sorba állj be szépen ember,
hadd tudjuk meg, hol leledzel!
Magányosan veszélyben vagy,
önállóan veszélyes vagy.
Ne gondolkozz, ostoba vagy!
Lelkedet az okosnak add!
Sorban állva szép a szolga,
hogyha bilincs tartja fogva.
Divatos lánc köti lábát,
kiposztolja boldogságát.
Láncra verve szép vagy, szolga,
állj csak be a boldog sorba!
Bárki lehetsz, ezer sablon
kacag feléd boldog hangon!
Válaszd ki a saját éned!
Szebb lehetsz most, mint remélted!
Lehetsz szabad, lehetsz szolga!
Mind az én láncomat hordja.
Lehetsz híres, lehetsz gazdag!
Meghalhatsz, ha ezt akartad.
Lehetsz szegény, elfeledett!
Nézd csak meg az embereket!
Lehetsz ifjú, lehetsz öreg!
Nem tőlem függ, nem is tőled.
Tiéd bármi, mire vágytál!
Ócska kacat, arany ágytál.
Lehetsz erős, lehetsz szabad!
De nehezen adod magad!
Lehetsz bárki, aki akarsz!
Nem akarod. Megtudod majd.
Rabszolgának kellesz, szolga,
állj már be a rohadt sorba!
Rendszer nélkül nincs életed!
Ha elmentek, mivé leszek?
Ki vigyáz majd akkor rátok?
Nevetekre ezer átok!!
Megdöntitek hatalmamat?
Az ostobák csak hallgassanak!
Szót szóljatok, egyetlen szót
s elpusztítok majd minden jót!
Világotok semmivé lesz!
Az én kezem már úgyis véres.
Látjátok már? Tiszta sor.
Rátok vár a boldog sor.
Ha nem beszéltek, én sem ölök.
Miért nem féltek? Megrémülök.
Láncra verve kellesz, szolga,
nem szabadulsz innen soha!
Ne lássátok, hogy van remény!
Lopott erő, nem az enyém.
Ne lássatok s én sem látlak.
Higgyetek csak szabadságnak.

7 Hozzászólásai

  1. Zoé ezt nagyon jól kiírtad! Ez itt a világ rend(etlenség)! Jó hosszú ideje tart már és egyenlőre úgy tűnik sosem lesz vége, kivéve ha a bégető besorolók kifarsulnak a befásultságukból!

Szóljon hozzá!

Az Ön e-mail címe nem kerül nyilvánosságra.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.