Vers-séta a költészet napján a Pintér-kertben

A Pintér-kert tavasszal<br>(Fotó: Juhász Balázs, a kép forrása: ddnp.hu)
A Pintér-kert tavasszal
(Fotó: Juhász Balázs, a kép forrása: ddnp.hu)

József Attila születésnapja a magyar költészet napja. A 2026-ban száz éves Pintér-kert Arborétumban ezen a napon az irodalom kap fontos szerepet: egy délelőtti „vers-sétára” indulhatunk az arborétum kanyargós ösvényein.

A séta állomáshelyein – többek között a kis tó, a pavilon és a várrom mellett – a Hetedhéthatár Magazin költőinek verseit hallgathatják meg a résztvevők. Erre a napra az arborétum Pintér-Vers-Kertté alakul: a fákon, bokrokon, padokon és más helyeken versek fognak megjelenni.

A programon a tervek szerint jelen lesznek szerzőink közül Bálint Mária, Bandi András;
a Hetedhéthatár költőinek alkotásaiból válogatást olvas fel Gyenese Andrea;
verscsokor felolvasással emlékezünk tavaly elhunyt barátunkra-szerzőtársunkra, Vasi Ferenc Zoltánra.

Erre a napra az arborétum Pintér-Vers-Kertté alakul: a fákon, bokrokon, padokon és más helyeken versek fognak megjelenni.

Kezdési időpont: 2026. április 11., 10.00, a részvétel és a belépés az arborétumba díjmentes.
Esőhelyszín: Tettye Oktatási Központ (Pécs, Tettye tér 8.)

Legyen Ön az első hozzászóló!

Szóljon hozzá!

Az Ön e-mail címe nem kerül nyilvánosságra.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.