Kovács a metrón…

Állok a metróállomáson.

Jön a szerelvény.

Lefagyok. Nincs vezetőfülke, csak eleje a szerelvénynek.

Nem vezeti senki.

Körbe nézek.

Egy pár hevesen csókolózik, a hajléktalan a földön ülve szunyókál, a posztos rendőrök beszélgetnek, többen a telefonjukat bújják, a batyus cigány hátára veszi a batyut, és készül beszállni.

Összeszedem magam és beszállok.

Minden a szokásos.

Kérem vigyázzanak az ajtók záródnak! – hallom.

DE KI VEZETI A SZERELVÉNYT?

Leülök.

– Jól van uram? – kérdezi egy ázsiai fiatalember, tökéletes magyarsággal.

– Elnézést kérek, de kicsit furcsán érzem magam. – válaszolom.

– Miért? – kérdi.

– Látta Ön, hogy ki vezeti ezt a szerelvényt? Mert én nem!

Felnevet.

– Ez önjáró! Nem ült még ilyenen?

– Nem. De remélem nem jönnek a dementorok.

– Azok nem. A Kossuth tér jön. Én leszállok. Egyen csokit! Az segít. Az a legjobb gyógyszer.

Leszáll.

Később én is.

Ettem csokit.

Megnyugodtam.

Ennyi….

Legyen Ön az első hozzászóló!

Szóljon hozzá!

Az Ön e-mail címe nem kerül nyilvánosságra.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.