70 éve halt meg
I. Előhang, avagy az ájultan csodált Sztálin emléke ma

J. V. Sztálin generalissimus
Joszif Viszarionovics Dzsugasvili, mozgalmi nevén Sztálin, személye körüli embereinek Koba (1878-1953) annyi bűnt követett el, hogy az utód pártvezetés egy egész kongresszuson ítélte el, azóta kutatók, írók, publicisták garmada mutatta ki tanulmányaik, írásaik tömegével, hogy joggal érdemelte ki a „történelem szemetje” megnevezést. Ennek ellenére még mindig, sőt egyre inkább egyes helyeken, tömegek támogatásával egyre nagyon kultusza alakul(t) ki…
Nézzük meg fotókon keresztül, elsőként szülőhelyén, a grúziai Goriban, hogyan szítják emlékének tüzét a múzeumában, a városában.
(Az összes fotó forrása: Wikipédia)

Gori

Gori

Gori
A következőkben nézzük meg aláírását.
Most pedig a „reaktivált” Sztálint ünneplő fotókból adjunk ízelítőt Moszkvából, Litvániából (ahol szobrát az erdőbe „száműzték”), Londonból, Kínából. Az utolsó két fotó éppen Kínából való, amelyben a „nagy kínai testvérrel,” Maóval látható, majd egy egész „kép-erdő” tűnik elő, történelem-mérgezés céljából…

Moszkva (2014)

Sztálin szobor a litvániai Grūtas Parkban. Eredetileg Vilniusban állt (1953)

London (2008. május 1.)

Kínai bélyegen Sztálin Maóval (1950)

Kína, „kép-erdő”
A következő részekben pedig kronologikus sorrendben áttekintem életpályáját, közéleti- és párt szereplése mellett magánéletéről is szót ejtvén, már csak azért is, mert meghatározta, miért vált ő – Adolf Hitlerrel együtt – a Történelem szemetjévé…

Hozzászólások