Mikor felhasad az ég…
21 minden felfelé hajlik majd, akár a verdeső szárnyak
20 mennyei béke hömpölyög a lelkekben.
19 ürességre lelünk a magasban.
18 eltörik utolsó tükrünk.
17 énekelni fogunk, könnyű, puha csendben lebegve.
21 minden felfelé hajlik majd, akár a verdeső szárnyak
20 mennyei béke hömpölyög a lelkekben.
19 ürességre lelünk a magasban.
18 eltörik utolsó tükrünk.
17 énekelni fogunk, könnyű, puha csendben lebegve.
Pernye hull az égből:
széthulló lelked üde pora száll hajadba.
Ropog a tűz, mint a szakadó hó
a szél könnyedén szárnyal
csak merülj el és sodródj a tánccal
engedd, hogy átjárja minden tagod
Némán elheverek a földön,
mint a békélt arcú hullák.
Lélegzetemmel bőrömbe öltöm
a láthatatlan ereket,
amikben az erdő pulzál.
Volt egyszer egy ember. Már első ránézésre látszott, hogy nem akarod tovább nézni, s mégis mindenki képtelen volt elszakítani róla a tekintetét. Ha végigment az utcán, az emberek utána fordultak, majd lehajtott fejjel, rettegve továbbsiettek, próbálván úgy tenni, mint akik soha nem jártak ott. Egyszóval igen különös szerzet volt.
Volt egyszer egy ember. Kinézetre egészen átlagosnak tűnt, semmi rendkívüli nem akadt benne. Nem volt szarva, patája, agyara vagy karma, még csak a tekintetében sem lapult különös, nyomasztó mélység. Hétköznapi arca megmaradt egész nap, alkonyat után is teljesen emberien, bár általában kissé fáradtan festett.
akkor hiányzik a legjobban mikor itt van
csillámló madarak énekelnek a hömpölygő szélben
hullámoznak a hangok az elmémben
kihunynak majd felélednek
nagy útra indulok mert mindig visszatérek
Állsz egy ajtó előtt. A kezed a változás, a kilincs az út, amit meg kell tenned. Tétován nézel magad elé, nem tudod, mihez kezdj most, hogy elérted a célod. Ha kinyitod, megtudod, mi van a túloldalon, az illúzióid szertefoszlanak, egy árnyalattal tisztább képet alkothatsz a valóságról.
Micsoda a lélegző alkony?
Fájdalmakba menekülő sorskeresés.
A fájdalomban egyszerű megtalálni önmagadat.
Ki vagyok én? Aki sajog.
Ez még nem a végső válasz, sokkal többek vagyunk fájdalomnál és szenvedésnél
Öreg Nimeni néni
felkelt minden reggel,
s elaludt az esttel.
Napjainak közét
élettel zsúfolta.
Kedves dalait dúdolta.
Az író az első pillanattól látta, hogy Pírea más. Több volt, mint a karakterek, akik a történetekkel suhantak ki és be az elméjébe, hébe-hóba megállva egy-egy könnyed beszélgetésre. Nazim rögtön tudta, hogy szeret a hársfák alatt ülni, míg mézbarna fürtjei között méhek repkednek.
Impresszum | Facebook | Soundcloud | RSS | Hoszt: Infocsoport | WEB: Netmester Produkció | Copyright © 2026 | WordPress Theme by MH Themes