2012. január 22-én sajtótájékoztatón, a Magyar Pszichiátriai Társaság Hűvösvölgyi úti Székházában mintegy tucatnyi újságíró jelenlétében Dr. Lehóczky Pál, a Magyar Pszichiátriai Társaság elnöke, Dr. Molnár Károly, a Magyar Pszichiátriai Társaság leendő elnöke, a szervező bizottság elnöke, Prof. Dr. Kurimay Tamás, a Magyar Pszichiátriai Társaság volt elnöke és Dr. Nagy Enikő Éva, a Magyar Pszichiátriai Társaság főtitkára elmondta, hogy a holnaptól szombatig Határtalan elme korlátai mottóval megrendezésre kerülő XVIII. Vándorgyűlés programjában a szakmai kérdések mellett olyan témák kapnak hangsúlyt, mint a hazai és nemzetközi kutatási és szakmai együttműködések kérdése, a szakemberhiány és utánpótlás, a Lelki Egészség Országos Programja, a járóbeteg-finanszírozás, a szociális-rehabilitációs ellátás változása.